מדוע שוק הנדל?ן הוא אחד הבטוחים ביותר להשקעה?

מדוע שוק הנדל?ן הוא אחד הבטוחים ביותר להשקעה?

השקעה בנדל"ן הפכה בשנים האחרונות להשקעה מאוד פופולארית, הן בשל ההתייקרות המתמשכת במחירי הדירות, הן בשל צניחת הריבית הדרמטית והן בשל המפולות הבלתי פוסקות בבורסות בעולם. למעשה, שוק זה כיום הוא אחד המקורות הבטוחים ביותר להשקעה ולמינוף רווחים. למרות שהממשלה מנסה להגביל את פעילותם של המשקיעים, בתקווה לצנן את השוק הרותח, עדיין מצפה למשקיעים בתחום זה רווחיות גדולה בהשוואה לכל שאר האפיקים הפיננסיים המקובלים והפחות מקובלים. לרשותם עומדות אפשרויות השקעה רבות וזה כשלעצמו מהווה תמריץ למעוניינים להיכנס לשוק זה.  

 

השקעה בנדל"ן מול אפיקים אחרים 

השאלה: "איפה הכי כדאי להשקיע היום, בנדל"ן או בשוק המניות" נשאלת רבות בקרב המשקיעים, קטנים וגדולים כאחד. גורמים מקצועיים רבים נותנים את הפרשנויות וההמלצות שלהם, אך זה רק זורע בלבול עוד יותר גדול. אין מה להיבהל כי ניתוח שתי החלופות: נדל"ן מול מניות, מביא למסקנה אחת ברורה – מי שמחפש השקעה סולידית בטוחה ומניבה כדאי שישקיע בנדל"ן ומי שאוהב סיכונים עדיף שיסכן את כספו בבורסה. ישנה כמובן עוד חלופה – לפתוח פק"מ או להצטרף למסלול של איזו תוכנית חסכון אחרת של הבנק, אך כשהריבית כמעט אפסית חלופה זו פשוט לא רלוונטית. כך למשל, בין השנים 2008-2012 השקעה בדירת מגורים הניבה למשקיעים תשואה נומינאלית של 88% ואילו השקעה בתיק מניות ואג"ח בתל אביב הניבה תשואה של 17% בלבד.

 

השקעה בדירות להשכרה 

אחת האפשרויות העומדות בפני משקיעים המחפשים השקעה סולידית בטוחה ורווחית, היא להשקיע בדירות מגורים המיועדות להשכרה. באזורי הביקוש כמו תל אביב, הרצליה, רמת השרון, ראשון לציון, רמת גן וגבעתיים, ההיצע הנמוך מדי, מאפשר למשקיעים ליהנות מרווחים גבוהים למדי. על דירת 3 חדרים סטנדרטית מקבלים היום כ- 6,000 שקל שכירות חודשית. עם זאת, בשל מחירי הדירות הגבוהים (דירה כזו תעלה כ- 2 מיליון שקל) התשואה תהיה יחסית נמוכה והיא תנוע סביב 3%. מנגד, בערים כמו עכו וטבריה התשואה מגיעה לכ- 7% זאת בשל מחירי הדירות הנמוכים בהרבה. על מנת למצוא את הדירה שתיתן את התשואה הכי טובה מבחינתכם מומלץ להשתמש בשירותם של אנשי מקצוע באזור הרצוי  להשקעה בין אם מדובר בתיווך בהרצליה פיתוח, תל אביב, מתווכים בכפר שמריהו, רעננה, ארסוף ועוד. אנשי המקצוע מודעים לכל המגמות והתנועות בשוק והשקעה קטנה בשירות אי מקצוע מיומן תניב לכם תשואה גדולה יותר בטווח הרחוק.

 

השקעה בדירות למכירה

אפשרות נוספת העומדת בפני המשקיעים היא אפשרות להשקיע בדירה למכירה. לא מעט משקיעים מחפשים בשוק מה שנקראה "דירות עם פוטנציאל". הם רוכשים אותן במחירים נמוכים במיוחד, כמו למשל 500 אלף שקל לדירה בלוד או בקריות שבצפון, משפצים אותן תמורת כ- 100 אלף שקל נוספים ובסופו של דבר, בתוך מספר חודשים בודדים מוכרים, אותה בכמיליון שקל. ישנם משקיעים המעדיפים שהדירה תישאר כמה שנים בשוק הדיור ומוכרים אותה בחלוף של כחמש שנים. גם זו אפשרות וגם היא מניבה רווחים גבוהים.

 

השקעה בנדל"ן מסחרי  

גם נדל"ן מסחרי או כפי שהוא מכונה נדל"ן מניב, זוכה היום לביקוש רב בקרב כל מי שהפרוטה בכיסו מחפשת אפיק השקעה כדאי. לרשותם עומדות לא מעט אופציות: משרדים, חנויות, מגרשי חנייה ואפילו חניות בודדות, במיוחד בערי הביקוש כמו תל אביב. המשקיעים יכולים להשקיע באופן עצמאי ויכולים להתאגד עם עוד כמה משקיעים קטנים, מה שלמעשה מציעות היום חברות נדל"ן רבות ברחבי הארץ. שוק המשרדים, למשל, הניב בשנים האחרונות תשואות שנתיות של כ-8% ולעיתים של 11%. 

הצעות אטרקטיביות
מנהל מקרקעי ישראל
לשכת שמאי מקרקעין בישראל
התאחדות הקבלנים
משרד הבינוי והשיכון
Ministry of Industry
משרד האוצר
קבוצת נדל"ן דיל - כל מה שצריך לדעת על נדל"ן
קבוצת נדל״ן דיל